خبر فوری

پرتگاه مالی دیگری پیش روی باراک اوباما

پرتگاه مالی دیگری پیش روی باراک اوباما
Euronews logo
اندازه متن Aa Aa

دو ماه پس از نجات دولت باراک اوباما از آن چه «پرتگاه مالی» خوانده می شد، رئیس جمهوری آمریکا با چالش مالی دیگری روبرو شده است: نگرانی از کاهش شدید بودجه دولت.

در صورتی که نمایندگان کنگره درباره بودجه قانونی تصویب نکنند، از اول ماه آینده میلادی بودجه دولت برای هزینه هایش به طور خودکار کاهش می یابد و این ممکن است اقتصاد آمریکا را دچار رکود کند.

بر خلاف دموکراتها که طرفدار افزایش مالیاتها هستند، جمهوریخواهان به دنبال کاهش هزینه های دولت هستند.

باراک اوباما روز سه شنبه گفت: «اقتصاد ما در حال حاضر در جهت درست رو به حرکت است. در صورتی که ما خودمان به آن آسیب نزنیم، این اقتصاد در این جهت به حرکت خود ادامه خواهد داد. پس بیایید با اتحاد و همبستگی، به مقابله با این مشکل برویم. ما دموکراتها و جمهوریخواهان می توانیم از کارگران و کسب و کارهایمان حمایت کنیم.»

آقای اوباما از نمایندگان کنگره خواست دست کم برای چند ماه مانع از کاهش بودجه دولت بشوند تا این که نمایندگان بتوانند با مذاکرات بیشتر طرحی مناسب برای کاهش کسری بودجه آماده کنند.

اداره بودجه دولت آمریکا در گزارشی اعلام کرد که افزایش مالیاتها باعث خواهد شد که کسری بودجه در سال مالی منتهی به ماه اکتبر کاهش قابل ملاحظه ای داشته باشد.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.