خبر فوری

نقاشی پیکاسو در حراجی لندن

نقاشی پیکاسو در حراجی لندن
اندازه متن Aa Aa

حراج آثار نقاشی امپرسیونیست و مدرن لندن شامگاه سه شنبه برگزار می شود. اما بی شک گل سر سبد این حراجی تابلوی” زن نشسته کنار پنجره” اثر پابلوپیکاسو نقاش معروف اسپانیایی و یکی از پرتره های ماری ترز والتر معشوقه جوان اوست که تخمین زده می شود حداقل مبلغ چهل میلیون یورو بابت آن پرداخت شود.

هلنا نیومن مدیر هنر مدرن و امپرسیونیست در بخش اروپایی حراجخانه سادِبیز اروپا می گوید: “بیشتر نمونه هایی که امسال عرضه می شوند و همینطور پرتره ماری ترز در موزه های دنیا چرخیده اند. بنابراین این حراجی یک فرصت استثنایی برای علاقمندان و اشخاص است تا یک تابلوی نقاشی به کیفیت تابلوهایی که در موزه نگهداری می شوند را برای کلکسیون شخصی خود خریداری کنند.”

داستان رابطه پیکاسو با ماری ترز جوان در پاریس آنهم در زمانی که اولگا خوخلووا همسر او بود، دستمایه خلق آثار جاودانی در هنر نقاشی شد که پیش تر برخی از آنها نظیر “عریان، برگهای سبز و سینه” نیز به حراج گذاشته شده بودند.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.