خبر فوری

احمدی نژاد به دولت مصر پیشنهاد وام داد

احمدی نژاد به دولت مصر پیشنهاد وام داد
Euronews logo
اندازه متن Aa Aa

همانند روز نخست، موضوع اصلی دومین روز نشست سازمان همکاری اسلامی بحران سوریه بود.

این نشست بدون حضور نماینده ای از سوریه برگزار شده است، چرا که پیش از آغاز مجمع عضویت سوریه در آن تعلیق شده بود.

در حاشیه این اجلاس، نشست سه جانبه ای بین روسای جمهوی خارجه ایران، مصر و ترکیه درباره بحران سوریه برگزار شد.

علی اکبر صالحی، وزیر خارجه ایران که کشورش یکی از معدود متحدان باقی مانده دولت حاکم سوریه است، می گوید: «امیدواریم که به راه حلی درباره سوریه دست پیدا کنیم. همه ما از جمله مخالفان دولت سوریه و کشورهای جهان خواهان آتش بس و پایان خشونتها هستیم. امیدواریم نشست چهارجانبه ای با حضور سوریه برگزار شود تا به نقشه راهی برای خروج از بحران برسیم.»

ابوبکر القربی، وزیر خارجه یمن می گوید: «ادامه خشونتها در سوریه نه تنها این کشور را نابود می کند بلکه بر روابط سوریه با کشورهای دیگر تاثیر منفی می گذارد.»

محمود احمدی نژاد که سفر تاریخی او به مصر اولین دیدار رئیس جمهوری ایران از مصر پس از سه دهه بود، از این فرصت برای تعمیق روابط دو کشور استفاده کرده است. او گفت که به مصر که در پی بحران سیاسی اخیر دچار مشکلات اقتصادی هم شده است پیشنهاد وام داده است. وزیر خارجه ایران هم گفته است که بازرگانان و گردشگران مصری برای ورود به ایران به ویزا نیازی نخواهند داشت.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.