وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.
خبر فوری

خانواده شکری بالعید «النهضت» را مسئول ترور او می دانند

خانواده شکری بالعید «النهضت» را مسئول ترور او می دانند
Euronews logo
اندازه متن Aa Aa

خانواده شکری بالعید، در حومه پایتخت تونس هنوز در شوک از دست دادن او هستند. صدها نفر از حامیان حزب او هم در اینجا گردآمده اند تا هم به سوگ او بنشینند و هم اعتراضشان را به سوء قصد به جان او ابراز کنند.

صدایی که از روز گذشته در این اعتراضها بیش از همه به گوش می رسد، صدای کسانی است که انگشت اتهام را به طرف حزب النهضت نشانه رفته اند.

همسر و برادر شکری بالعید النهضت را عامل این سوء قصد معرفی کرده اند. خواهر او هم در گفتگو با خبرنگار یورونیوز این اتهام را تکرار کرد. او گفت: «من النهضت، و رهبر آن راشد غنوشی را به همراه وزیر کشور به قتل برادرم متهم می کنم. آنها تنها کسانی بودند که برادر من را تهدید می کردند. او هیچ دشمن دیگری نداشت. ما هیچ گروه سیاسی دیگری را مقصر نمی دانیم. فقط النهضت مقصر است.»

ساختمان دفتر مرکزی النهضت که روز گذشته شاهد تجمع حامیان شکری بالعید بود، پنجشنبه آرامی را پشت سر گذاشت.

این حزب که متشکل از اسلامگرایان میانه رو است اتهامهای مطرح شده را رد کرده است. یکی از مشاوران نخست وزیر تونس از حزب النهضت می گوید: «هیچ دلیلی وجود نداشت که النهضت یک رقیب سیاسی را ترور کند. اما در هر صورت اگر نظام قضایی تشخیص بدهد که این اتهامها درست هستند، قانون باید اجرا شود.»

شکری بالعید، سیاستمدار سکولار مخالف دولت روز چهارشنبه در حالی که از خانه اش خارج می شد مورد حمله یک فرد مسلح قرار گرفت و با تیرهایی که به سر و سینه اش اصابت کرد کشته شد.