خبر فوری
This content is not available in your region

بالا گرفتن مبارزات انتخابات پارلمانی در ایتالیا

نظرها
بالا گرفتن مبارزات انتخابات پارلمانی در ایتالیا
اندازه متن Aa Aa

اتحادیه اروپا جایگاه ویژه ای در انتخابات پارلمانی ششم و هفتم اسفند ماه ایتالیا دارد. ایتالیایی که از کشورهای بحران زده منطقه یورو است و تحولات سیاسی آن به دقت در بروکسل دنبال می شود.

سیلویو برلوسکونی، نخست وزیر سابق این کشور که حزب راستگرای او مقام دوم در نظرسنجیها را کسب کرده، با ایراد سخنانی در یک میتینگ انتخاباتی در رم، ضمن تاکید بر تغییر سیاستهای ریاضتی اروپا، گفت: “این سیاستها یک خودکشی محسوب می شود. اتحادیه اروپا باید متحدتر باشد تا بتواند صلح و پیشرفت را برای همه فراهم کند. اروپا باید آن چیزی باشد که پایه گذاران آن رویای آن را داشته اند.”

اما وعده های انتخاباتی آقای برلوسکونی مبنی بر بازگرداندن پولها و مالیتهایی که از مردم ایتالیا گرفته شده، هم دستخوش طنز در بین مردم شده و هم انتقاد شدید جناح چپگرای این کشور را دربر داشته است.

پیر لوییجی برسانی، رهبر حزب چپگرای دموکرات که حزب او با کسب 34 درصد آراء موافق در نظرسنجیها، بیشترین بخت را برای پیروزی دارد، ضمن عوام فریبانه و توهین آمیز خواندن طرحهای آقای برلوسکونی، گفت: “ما نمی توانیم این اهانتها و طنزها را علیه مردم ایتالیا تحمل کنیم. مردم ایتالیا شایسته احترامند زیرا آنها باهوشند.”

اما به نظر می رسد، ماریو مونتی، نخست وزیر کنونی تکنوکرات که بیشتر از 15 درصد آراء را در نظرسنجیها کسب نکرده، می بایست به پست خود بعنوان سناتور دائم، اکتفا کند.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.