خبر فوری
This content is not available in your region

عبور نزدیکترین شهاب سنگ از زمین طی ۱۵ سال اخیر

عبور نزدیکترین شهاب سنگ از زمین طی ۱۵ سال اخیر
اندازه متن Aa Aa

بر اساس آخرین گزارش ناسا، هفته آینده یک شهاب سنگ از منطقه‌ای بسیار نزدیک به زمین عبور خواهد کرد.

این شهاب سنگ که ۲۰۱۲ دی ‌ای ۱۴ نام دارد، روز ۱۵ فوریه از نزدیکی زمین عبور خواهد کرد و به گفته محققان هیچ خطری در رابطه با برخورد آن با زمین وجود ندارد.

این شهاب سنگ سال گذشته توسط گروهی از اختر‌شناسان اسپانیایی کشف و شناخته شد. بر اساس اطلاعات ارایه شده سایز آن به اندازه استخری به طول ۱۵۰ و عرض ۴۶ متر است.

دونالد یئومان، مدیر بخش اجسام نزدیک به زمین در ناسا می‌گوید: «فاصله نزدیک این شهاب سنگ به زمین اصلا موضوع نگران کننده‌ای نیست. این مدار کاملا شناخته شده است و ما دقیقا می‌دانیم که به کجا خواهد رفت و برخوردی با زمین نخواهد داشت.»

نزدیکی این شهاب سنگ با زمین حدود ۲۷ هزار و۵۲۰ کیلومتر خواهد بود و به گفته محققان این نزدیکترین شهاب سنگی است طی ۱۵ سال اخیر از نزدیکی زمین می‌گذرد.

آخرین زمان برخورد شهاب سنگی با همین اندازه با زمین، حدود ۱۰۵ سال پیش یعنی سال ۱۹۰۸ بود که منطقه‌ای به مساحت ۲۱۵۰ کیلومتر مربع در آتش سوخت و به طور کامل از بین رفت.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.