خبر فوری
This content is not available in your region

کمیسر اتحادیه اروپا: عدالت در اوکراین گزینشی است

کمیسر اتحادیه اروپا: عدالت در اوکراین گزینشی است
اندازه متن Aa Aa

اتحادیه اروپا در خصوص احیای روابط تجاری و سیاسی اوکراین با این اتحادیه، به کی یف هشدار داد و اعلام کرد، فرصت از دست می رود.

استفان فوله، کمیسر اتحادیه اروپا همچنین با یادآوری ضرورت اصلاحات در اوکراین، عدالت در این کشور و زندانی شدن یولیا تیموشنکو، رهبر مخالفان را “گزینشی” خواند.

لئونید کوژارا وزیر امور خارجه اوکراین که موافق چنین نگرش بروکسل نسبت به کی یف نیست گفت:“اصطلاح سیاسی عدالت گزینشی در اوکراین چندان قابل فهم نیست چرا که این اصطلاح در مورد سیستمی است که در اوکراین موجود نیست، منظورم سیستم عدالت گزینشی است. اتحادیه اروپا به چند مورد اشاره می کند که در اینجا کاملا شناخته شده اند و ما آماده گفتگو هستیم.”

کمیسر اتحادیه اروپا همچنین با اشاره به کاستی های انتخابات ماه اکتبر گذشته به کی یف در خصوص پیوستن به یک اتحادیه گمرکی با روسیه هشدار داد و افزود: موافقتنامه بین اوکراین و اتحادیه به شرط بهبود شرایط و پیوستن این کشور به جرگه کشورهای مدرن اروپایی اواخر امسال قابل امضاء است.

دیدار آقای فوله از اوکراین با اعتراض نمایندگان احزاب مخالف دولت در پارلمان اوکراین همزمان شد. آنان به چگونگی و سیستم رای دهی نمایندگان در پارلمان معترض بودند.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.