خبر فوری
This content is not available in your region

القاعده مسئولیت حمله انتحاری در مالی را به عهده گرفت

القاعده مسئولیت حمله انتحاری در مالی را به عهده گرفت
اندازه متن Aa Aa

دست کم یک نفر در پایتخت مالی در درگیریهایی که بین نیروهای ارتش این کشور و شماری از نیروهای خودی رخ داد کشته شدند.

این درگیری پس از آن آغاز شد که گروهی از چتربازان ارتش، از دستور فرماندهانشان سرپیچی کردند و خواهان حضور در خط مقدم نبرد با شورشیان اسلامگرا شدند.

خانواده این نظامیان، نیروهای ارتش مالی را متهم به آغاز درگیری کرده اند.

یکی از شهروندان باماکو می گوید: «دو زن آسیب دیدند. آنها به طرف هر کسی شلیک می کردند. همسایه ها خود را به اینجا رساندند تا ببینند چه خبر است. آنها همین طور به تیراندازی خود به طرف همه ادامه می دادند.»

در همین روز در حمله یک بمبگذار انتحاری در شهر گائو، یک سرباز مجروح شد.

شبکه القاعده مسئولیت این حمله انتحاری را به عهده گرفته است.

به گزارش خبرگزاری فرانسه فرد مهاجم در حالی که سوار بر موتورسیکلت خود بود به گروهی از سربازان نزدیک شد و با انفجار جلیقه بمبگذاری شده خود به یکی از آنها صدمه زد.

این اولین حمله انتحاری در مالی پس از حضور نیروهای فرانسوی در این کشور است.

فرانسه حدود چهار هزار نیروی نظامی در مالی مستقر کرده است که با همکاری شورشیان طوارق به جنگ با اسلامگرایان مرتبط با القاعده مشغول هستند.

نیروهای فرانسوی حاضر در مالی توانسته اند شهر گائو را از شورشیان اسلامگرا بازپس بگیرند اما در روزهای اخیر نیروهای اسلامگرا فعالیت خود را در این منطقه افزایش داده اند.

شورشیان طوارق پس از این که با کمک اسلامگرایان توانستند شمال مالی را تصرف کنند و با کودتا در پایتخت دولت را سرنگون با آنها دچار اختلاف شدند. پس از آن در جنگ با اسلامگرایان به کمک دولت مالی و نیروهای خارجی آمده اند.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.