خبر فوری
This content is not available in your region

اولین حمله انتحاری در مالی

اولین حمله انتحاری در مالی
اندازه متن Aa Aa

در حمله یک بمبگذار انتحاری در شمال مالی یک سرباز مجروح شد.

به گزارش خبرگزاری فرانسه فرد مهاجم در حالی که سوار بر موتوسیکلت خود بود به گروهی از سربازان در شهر گائو نزدیک شد و با انفجار جلیقه بمبگذاری شده خود به یکی از آنها صدمه زد.

نیروهای فرانسوی حاضر در مالی توانسته اند شهر گائو را از شورشیان اسلامگرا بازپس بگیرند اما در روزهای اخیر نیروهای اسلامگرا فعالیت خود را در این منطقه افزایش داده اند.

این اولین حمله انتحاری در مالی پس از حضور نیروهای فرانسوی در این کشور است.

همزمان گزارشهایی از درگیری در باماکو بین نیروهای ارتش مالی و گروهی از نظامیان که از دستور فرماندهانشان سرباز زده اند منتشر شده است.

چتربازان معترض خواهان حضور در خط مقدم نبرد با شورشیان اسلامگرا هستند.

فرانسه حدود چهار هزار نیروی نظامی در مالی مستقر کرده است که با همکاری شورشیان طوارق به جنگ با اسلامگرایان مرتبط با القاعده مشغول هستند.

شورشیان طوارق پس از این که با کمک اسلامگرایان توانستند شمال مالی را تصرف کنند و با کودتا در پایتخت دولت را سرنگون با آنها دچار اختلاف شدند. پس از آن در جنگ با اسلامگرایان به کمک دولت مالی و نیروهای خارجی آمده اند.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.