خبر فوری
This content is not available in your region

در مراسم تدفین شکری بِلعَید مخالفان دولت شعار انقلاب تونس را تکرار کردند

نظرها
در مراسم تدفین شکری بِلعَید مخالفان دولت شعار انقلاب تونس را تکرار کردند
اندازه متن Aa Aa

هزاران تونسی با شرکت در مراسم تدفین شکری بِلعَید، سیاستمدار سکولار مخالف دولت، شعاری را که انقلاب تونس و بهار عرب با آن آغاز شد دوباره سر دادند؛ “مردم خواستار اصلاح نظام هستند.”

حامیان سیاستمدار سکولار علیه حزب حاکم اسلامگرای النهضه تونس نیز شعار سر دادند.

با ترور آقای بِلعَید، تنش بین اسلامگرایان و سکولارها شدت گرفته و بحران سیاسی تونس را فرا گرفته است.

همزمان در یکی دیگر از معدود اعتصابات سراسری در تونس، فروشگاهها، اماکن، بانکها و ادارات تعطیل و خیابانهای پایتخت تونس خالی از ههمهمه و شلوغی همیشگی شد.

یکی شهروند تونس گفت:“اعتصاب مشکل اقتصاد بحران زده کشور را بدتر می کند. فکر نمی کنم با مرگ یک رهبر سیاسی، مردم در اروپا و آمریکا و یا در کشورهای دیگر دست به اعتصاب بزنند.”

دیگری افزود: “من مخالف اعتصاب هستم چرا که وقتی شهر خالی می شود، دزدان و اشرار فرصت می یابند تا مغازه ها را غارت و به مردم حمله کنند. مردم تقریبا درها را بسته و در درون خانه هایشان مانده اند.”

شکری بِلعَید روز چهارشنبه با شلیک گلوله به سر و سینه اش ترور و کشته شد. هنوز کسی مسئولیت این ترور را به عهده نگرفته است.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.