خبر فوری
This content is not available in your region

فرمانده جدید آیساف وارد کابل شد

فرمانده جدید آیساف وارد کابل شد
اندازه متن Aa Aa

ژنرال جوزف دانفورد، به جای همتای آمریکایی خود جان آلن به سمت فرماندهی نیروی بین المللی کمک به امنیت، آیساف، در افغانستان منصوب شد.

دستاورد عمده ژنرال پیشین در ۱۹ فرماندهی نیروهای تحت امر ناتو، واگذاری و نظارت بخش عمده تامین امنیت افغانستان به نیروهای این کشور بوده است.

آنچه ژنرال جوزف دانفورد قرار است به سرانجام رساند تکمیل روند خروج نیروهای خارجی و آمریکایی از افغانستان است، خروجی که هنوز به سنگ محک نخورده، بسیاری نسبت به تغییرات و تبعات ناشی از آن چندان خوشبین نیستند.

اما فرمانده جدید آیساف چنین فکر نمی‌کند. وی در مراسم شروع به کار خود گفت:«امروز بحث بر سر تغییر نیست، بر سر تداوم است. آنچه تغییر نمی‌کند ارادۀ این ائتلاف است، توانایی فزاینده طرفین افغانستانی ما و نیروهای امنیت ملی افغانستان است، آنچه تغییری در آن ایجاد نمی‌شود تعهد ما به سرانجام رساندن ماموریت خود و اجتناب ناپذیر بودن موفقیت ماست.»

آمریکا در یازدهمین سالگی جنگ با القاعده و طالبان در افغانستان قرار دارد. این کشور تا پایان سال ۲۰۱۴ میلادی به جز شماری افراد برای آموزش و مشاوره، تمام نیرو‌هایش را از افغانستان خارج خواهد کرد.

ژنرال جان آلن می‌گوید خروج کامل و تمام سربازهای آمریکایی از افغانستان در دستور کار وی و واشنگتن نیست.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.