خبر فوری

آغاز سال نو قمری در شرق آسیا

آغاز سال نو قمری در شرق آسیا
Euronews logo
اندازه متن Aa Aa

همزمان با فرارسیدن سال نو قمری بر اساس تقویم چینی، میلیون‌ها نفر از ساکنان شرق آسیا با برپایی مراسم و آئین‌های متفاوت آغاز سال نو را جشن گرفتند.

ساکنان شهر پکن، پایتخت چین ضمن حضور در معابد برای داشتن سالی خوب همراه با سلامتی دعا کردند. گزارش‌ها حاکی از آنست که طی روزهای اخیر همچنین حدود ۲۰۰ میلیون نفر در مناطق مختلف چین مسافرت کرده‌اند تا برای آغاز سال نو در کنار خانواده‌هایشان باشند.

همزمان ساکنان شهر پیونگ یانگ در کره شمالی نیز، با بالا رفتن از تپه‌های مانسو ضمن ادای احترام به مجسمه‌های رهبران خود و اهدای گل سال نو را آغاز کردند. در این کشور نیز همانند بسیاری از کشورهای آسیایی آغاز سال نو قمری، تعطیلی عمومی است.

در میانمار و اندونزی نیز نخستین روز از سال نو قمری با برپایی مراسمی خاص همراه بود.

چینی‌های ساکن در استرالیا نیز در شهر ملبورن با برپایی مراسمی با سال اژد‌ها خدافاظی کردند و به سال نو قمری که سال مار است، خوش آمد گفتند.

در شهر سیدنی استرالیا نیز که به همواره بزرگترین جشن سال نو قمری در خارج از آسیا در آن برگزار می‌شود، امسال هم جشن آغاز سال نو قمری با حضور جمعیتی گسترده همراه بود.

جمعیت چینی‌های ساکن در لندن نیز جشن سال نو خود را با برگزاری آئین سنتی مخصوص در خیابان‌های این شهر برگزار کردند.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.