خبر فوری
This content is not available in your region

نگرانی از ادامه رویه واتیکان در مقابله با رسوایی های جنسی

نظرها
نگرانی از ادامه رویه واتیکان در مقابله با رسوایی های جنسی
اندازه متن Aa Aa

قربانیان سوء استفاده جنسی در کلیسای کاتولیک به گونه ای دیگر تغییرات در رهبری واتیکان را دنبال می کنند. آنها معتقدند پاپ بندیکت شانزدهم بصورت جدی با این مسئله برخورد نکرده است.

“دیوید لورنز” از ایالت مریلند، قربانی بهره برداری جنسی توسط یک کشیش کاتولیک و نماینده قربانیان جنسی کلیسا در آمریکا است. او می گوید: “پاپ از قربانیان ایرلندی معذرت خواست، از آمریکایی ها پوزش خواست، از استرالیایی ها، آلمانی ها، اسپانیایی ها عذرخواهی کرد. نامه های عذرخواهی برای این کشورها فرستاده شد اما هیچ کاری صورت نگرفت و حرف بدون عمل ارزشی ندارد. من نگرانم کسی بیاید که مثل او متعصب باشد و در این مورد کاری نکند.”

در طول سالهای گذشته، رسوایی سوء استفاده های جنسی از کودکان در کلیسای کاتولیک آمریکا جنجال زیادی در این کشور ایجاد کرد.

کاردینال راجر ماهونی در ارتباط با این ماجرا از وظایف عمومی کنار گذاشته شد. وی آگاهانه بر خلافکاری های جنسی یک کشیش همکار خود سرپوش گذاشته بود. با این وجود امکان دارد که وی با گرفتن حق رأی در انتخاب پاپ آینده شرکت کند.

فرناندو مونتانز یکی از این قربانیان است و با این وجود می گوید: “اگر کلیسا به او اجازه رأی بدهد باید از این تصمیم تبعیت کنیم.”

ضرورت مقابله با رسوایی جنسی در کلیسای کاتولیک یکی از مسایلی است که رهبری جدید واتیکان با آن روبرو خواهد بود. حداقل این انتظار همه کسانی است که قربانی سوء استفاده جنسی در فضای مذهبی بوده اند.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.