خبر فوری
This content is not available in your region

دومین روز اجلاس وزیران دارایی منطقه یورو

نظرها
دومین روز اجلاس وزیران دارایی منطقه یورو
اندازه متن Aa Aa

کنفرانس دو روزه وزیران دارایی کشورهای عضو منطقه پولی یورو در بروکسل که از روز گذشته آغاز شد، ادامه دارد. قرار است تا ماه آینده، مسئله بانکهای رو به ورشکستگی قبرس حل شده و بانک مرکزی اروپا ابزار کنترل عملکرد بانکها را تصویب کنند.

وزیر دارایی فرانسه در بدو ورود به کنفرانس گفت: “برای ما تنها ایجاد اتحادیه بانکهای اروپا و نظارت بر آنها مطرح نیست، بلکه حراست از سپرده های بانکی و تقویت سرمایه بانکها از صندوق کمک اروپا هم در دستور جلسه است.”

یکی از راه حلهای مطرح این است که دیون بانکی میان صندوق کمک اروپا و دولتهای مربوطه تقسیم شود، اما انتظار نمی رود در اجلاس جاری در این مورد تصمیمی اتخاذ گردد.

گزارشگر یورونیوز می گوید: “در کنار اولویتهای بودجه اتحادیه و مسائل مالی جاری، وزرای دارایی منطقه یورو در حال آماده کردن موضع اتحادیه اروپا در کنفرانس وزرای دارایی “گروه بیست” و روسای بانکهای مرکزی هستند که چند روز دیگر در مسکو برگزار خواهد شد.”

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.