خبر فوری

لایحه جنجالی ازدواج همجنسگرایان در پارلمان فرانسه تصویب شد

لایحه جنجالی ازدواج همجنسگرایان در پارلمان فرانسه تصویب شد
اندازه متن Aa Aa

لایحه قانونی ازدواج همجنسگرایان در فرانسه سرانجام پس از ده روز بحث طولانی، فشرده و پر جدل، روز سه شنبه 12 فوریه با 239 رأی موافق در مقابل 229 رأی مخالف، در پارلمان این کشور به تصویب رسید. ده تن از نمایندگان نیز به لایحه رأی ممتنع دادند.

طرح این لایحه توسط دولت سوسیالیست فرانسوا اولاند، واکنش زیادی در سطح سیاسی و اجتماعی بر انگیخت و در طی ماههای گذشته تظاهرات گسترده ای از طرف مخالفان و موافقان طرح در خیابانهای پاریس برگزار شد.

مخالفان به رسمیت شناختن ازدواج همجنسگرایان، خواهان برگزاری یک نظرسنجی عمومی در باره این لایحه پیش از طرح آن در مجلس بودند که دولت سوسیالیست آن را نپذیرفت.

تصویب لایحه پیشنهادی دولت در پارلمان فرانسه که نمایندگان سوسیالیست در آن اکثریت را در دست دارند، چندان دور از انتظار نبود.

این مصوبه از تاریخ دوم آوریل در مجلس سنا به بحث گذاشته می شود و در صورت رأی آوردن باید به تصویب شورای قانون اساسی نیز برسد.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.