خبر فوری
This content is not available in your region

تظاهرات علیه تعطیلی کارخانه لاستیک سازی گودیر در شمال فرانسه

نظرها
تظاهرات علیه تعطیلی کارخانه لاستیک سازی گودیر در شمال فرانسه
اندازه متن Aa Aa

پس از اعلام تصمیم مدیران شرکت گودیر تولیدکننده تایر و لاستیک مبنی بر تعطیل کردن کارخانه خود در شهر امیان فرانسه و حذف ۱۱۷۳ شغل، کارکنان این کارخانه به همراه نمایندگان اتحادیه‌های کارگری روز سه شنبه در مقابل مقر اصلی این شرکت در فرانسه واقع در حومه پاریس دست به تظاهرات زدند.

تظاهرکنندگان خواهان تصویب قانونی هستند تا از اخراج کارمندان شرکتهایی که دارای سود سالانه مناسب هستند اما با توجه به تحولات بازار بورس اقدام به حذف مشاغل خود می کنند، جلوگیری به عمل آید.

یکی ار نمایندگان اتحادیه های کارگری می گوید: “تمام آمار و ارقامی که گودیر به ما داده، غیرواقعی است. این آمار عمدا دستکاری شده اند تا بتوان کارخانه را تعطیل کرد این در حالی است که شرکت بعد از پرداخت مالیات‌هایش از کسب ۷۰۰ میلیون یورو سود خبر داده است. گودیر شرکتی نیست که دچار بحران شده باشد. ما در وضعیتی هستیم که شرکتها سود می کنند اما تنها روش کنترل وضعیت شرکت، بازی کردن با حقوق بگیران و اخراج آنها شده است.”

کارکنان شرکتهای دیگر مانند فورد و یا پژو سیتروئن نیز برای ابراز همبستگی خود با کارمندان گودیر در تظاهرات شرکت کردند.

دولت فرانسه نیز روز سه شنبه اعلام کرد در تلاش است تا برای این کارخانه در شهر امیان خریدار پیدا کند.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.