خبر فوری
This content is not available in your region

وخامت حال سه تن از مجروحان چلیابینسک

وخامت حال سه تن از مجروحان چلیابینسک
اندازه متن Aa Aa

 
برخورد شهاب سنگ با زمین در چلیابینسک، در منطقه کوهستانی اورال روسیه، صد‌ها مجروح به جا گذاشت.
 
سقوط سنگ‌های گداخته این شیء آسمانی، با به وجود آوردن خساراتی، موجب زخمی شدن حدود هزار نفر از شهروندان این منطقه شد.
 
یوری بورنکو، نماینده محلی وزارت امور غیر مترقبه روسیه در تشریح جزییات این واقعه گفت: «در آسمان شهر چلیابینسک، یک شئ نورانی که با سرعت در آسمان پرواز می‌کرد از خود ردی بر جای گذاشت و دو دقیقه بعد صدای سه انفجار متوالی شنیده شد. موج ناشی از این انفجار‌ها پنجره‌های ساختمان‌های شهر و اطراف را خرد کرد.»
 
حال دست کم سه تن از مجروحان این رخداد وخیم گزارش شده است.
 
یکی از شهروندان می‌گوید: «یک جسم در حال حرکت را در آسمان دیدم، چند لحظه بعد، نوری را دیدیم که اول فکر کردیم آتش بازی است اما بعد ردی نورانی را دیدیم که به نظر می‌رسید یک موشک است و دو دقیقه بعد هم صدای انفجار را شنیدیم. پنجره‌ها شکستند و چای و نان و خلاصه همه چیز روی زمین افتاد.»
 
حادثه روز جمعه در چلیابینسک در حالی رخ داد که سازمان تحقیقات فضایی آمریکا، ناسا، پیش بینی کرده است که یک جرم آسمانی موسوم به «۲۰۱۲ دی‌ای ۱۴» با قطر ۴۶ م‌تر، شامگاه جمعه، نزدیک‌ترین فاصله یک شیئ سماوی با زمین در طول ۱۵ سال گذشته را تجربه می‌کند.
 

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.