خبر فوری
This content is not available in your region

سی سال زندگی ماندلا در قاب تصویر

سی سال زندگی ماندلا در قاب تصویر
اندازه متن Aa Aa

سه دهه زندگی نلسون ماندلا در یک نمایشگاه عکس در گالری «پاپ» منهتن نیویورک به نمایش گذاشته شده است. این عکس ها کار بنی گول، عکاس خبری آفریقای جنوبی است.

در این نمایشگاه تصاویری از افراد مشهور مانند دالایی لاما، پرنسس دایانا و مایکل جکسون با ماندلا از بین سی هزار عکس بایگانی گول انتخاب شده است ولی عکس محبوب گول، عکسی است که او در سال ۱۹۹۷ میلادی از ویلم ونتر ۱۳ ساله گرفته است.

بنی گول می گوید: «عکس یک پسر کوچک نابینا، یک پسر آفریکان. اگر گذشته آفر
یقای جنوبی را می دانید، از تنش بین آفریکان ها و سیاهپوستان باخبرید. ما در یک قطار با نام قطار آبی سفر می کردیم. این اولین باری بود که ماندلا با ترن سفر می کرد. هیاهوی زیادی بود و آنها مخصوصا قطار را برای حفاظت از او و همراهانش ضد گلوله کرده بودند. وقتی قطار به یکی از این دهکده های آفریکان ها رسید به ما گفتند که یک پسر نابینای آفریکان در ایستگاه قطار ایستاده و می خواهد صورت ماندلا را لمس کند. البته ترن در ایستگاه توقف کرد، ماندلا از آن پیاده شد و مقابل پسر ایستاد و پسر شروع به لمس صورتش کرد. لحظه ای جادویی بود.»

آثار گول سالهای پرتلاطم مبارزه و اعتراض علیه آپارتاید، آزادی از زندان و ریاست جمهوری ماندلا را به تصویر می کشد.

قیمت عکس ها از ۱۵۰۰ دلار شروع می شود و سود حاصل از این فروش به موسسه خیریه هنر کودکان اهدا خواهد شد.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.