خبر فوری
This content is not available in your region

واکنشها به قتل دوست دختر پیستوریوس در آفریقای جنوبی

واکنشها به قتل دوست دختر پیستوریوس در آفریقای جنوبی
اندازه متن Aa Aa

اتهام قتلی که به اسکار پیستوریوس زده شده با واکنشهای زیادی مواجه شده است. قتل در پرتوریا، یکی از امن ترین شهرهای افریقای جنوبی رخ داد. اما بدلیل شهرت جهانی این قهرمان ملی مرگ مشکوک ریوا استین کامپ دوست دختر وی سوالات زیادی را در ذهن سراسر ساکنان سرزمین ماندلا بوجود آورده است.

در ژوهانسبورگ، یکی از جرم خیز ترین شهرهای آفریقای جنوبی، نظر شهروندان یکسان نیست.

یکی از شهروندان می گوید: “او توانایی انجام چنین کاری را ندارد. اگر هم او انجام داده باشد تصور آن که چطور آنرا انجام داده برایم ممکن نیست. اما غمگینم، چرا که او الهامبخش بسیاری از ماست. ناامیدم از اتفاقاتی که افتاده است.”

دیگری اما فرضیه قتل اشتباهی را انکار می کند و می گوید در ژوهانسبورگ یکی ازپرجرم و جنایت ترین شهرهای جهان بزرگ شده است و براین باور است که در ایالتی با امنیتی بالا چون پرتوریا شانس ورود دزدان بدین شکل که پیستوریوس مطرح کرده، بسیار پایین است. او ادعای پیستوریوس را واهی می داند.

نظرات متفاوتی راجع به واقعی یا غیر واقعی بودن ادعاهای اسکار پیستوریوس مطرح می شود و احتمالا تنها زمان و فرآیند دادگاهی هستند که کمک زیادی به روشن شدن ماجرا می کنند.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.