وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.
خبر فوری

مخالفان بحرینی در اعتراض به مرگ نوجوان معترض بار دیگر به خیابان آمدند

مخالفان بحرینی در اعتراض به مرگ نوجوان معترض بار دیگر به خیابان آمدند
Euronews logo
اندازه متن Aa Aa

شنبه بار دیگر منامه پایتخت بحرین صحنه تظاهرات ضد دولتی بود. مخالفان آمده بودند تا پیکر حسین الجزیری، یکی از معترضانی را که در راهپیمایی پنجشنبه کشته شده بود، تشییع کنند ولی بار دیگر مورد حمله پلیس بحرین قرار گرفتند. به گفته مخالفان پلیس راه ورودی به روستای شیعه نشین دایه را مسدود کرده بود. روستای که حسین الجزیری، نوجوان مخالف بحرینی در آن سکونت داشت.

دولت بحرین در بیانیه ای مدعی شده است که دو پلیسی که بسوی حسین الجزیری تیراندازی را کرده اند را بازداشت کرده است و بزودی آنها را دادگاهی می کند.

پنج شنبه 14 ام فوریه مصادف شد با دومین سالگرد آغاز مبارزات خیابانی در بحرین. حزب الوفاق، حزب مخالف دولت بحرین در بیانیه ای مدعی شده که در دو روز گذشته نیروهای پلیس به هروسیله ای سعی در پراکنده کردن معترضان دارند.

تصاویری که از اعتراضات روز شنبه بدست آمده است نشان می دهند که پلیس بحرین از گاز اشک آور، گلوله های پلاستیکی و بمب های صوتی برای متفرق کردن مخالفان استفاده کرده است.