وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.
خبر فوری

فرستاده سازمان ملل در برمه از نقض حقوق اولیه اقلیتها در این کشور پرده برداشت

فرستاده سازمان ملل در برمه از نقض حقوق اولیه اقلیتها در این کشور پرده برداشت
Euronews logo
اندازه متن Aa Aa

فرستاده ویژه سازمان ملل در برمه بار دیگر از تجاوز به حقوق انسانی اقلیت ها مسلمان قوم هینجوی در راخین و استقلال طلبان قوم کاچین که در شمال برمه مستقر هستند، خبر داد.
 
 توماس کینتانا، که در فرودگاه رانگون، بزرگترین شهر برمه سخن می گفت، تایید کرد که ارتش برمه، اعضای قوم کاچین را بی دلیل بازداشت و در شراسط غیر انسانی محاکمه می کند. نماینده ویژه سازمان ملل در برمه تاکید کرد که ارتش بسیاری از شهروندان در کاچین را در مقام عضو ارتش آزاد بخش کاچین  
 دستگیر و محاکمه می کند.
 
 
نماینده ویژه سازمان ملل به جز ایالت کاچین به ایالت راخین، جایی که اقلیت مسلمان قوم هینجوی هم از سوی گروههای بودایی محلی و هم از سوی نظامیان مستقر مورد آزار و اذیت قرار می گیرند.
 
توماس کینتانا تاکید کرد که مسلمانان قوم روهینجا،  که در ایالت راخین برمه زندگی می کنند هم چنان تحت فشار گروه های افراطی بودایی در اردوگاههای پناهندگی هستند. 
 
 نماینده ویژه سازمان ملل تاکید کرد، به دلیل تهدیدهای مداوم جامعه بوداییان راخین،  در حال حاضر نه اکیپ سلامت و بهداشت بین المللی و نه حتی امدادگران محلی می توانند ضرورت های اولیه بهداشتی را برای ساکنان مسلمان اردوگاه در راخین تهیه کنند.