خبر فوری
This content is not available in your region

اعتصاب کارگران خطوط هوایی «ایبریا» به خشونت کشیده شد

اعتصاب کارگران خطوط هوایی «ایبریا» به خشونت کشیده شد
اندازه متن Aa Aa

کارگران اعتصابی خطوط هوایی ایبریای اسپانیا در حالی که می‌کوشیدند وارد فرودگاه بین المللی باراخاس مادرید شوند با پلیس درگیر شدند.

کادرهای پرواز و ماموران کنترل شرکت ایبریا، در اعتراض به اخراج قریب الوقوع ۳۰۸۷ تن از همکاران خود، صبح دوشنبه دور اول اعتصابی ۱۵ روزه را آغاز کردند. مدیران این شرکت پیشاپیش ۴۱۵ پرواز خود را در این هفته لغو کرده‌اند.

ایبریا در سال ۲۰۱۱ در شرکت هواپیمایی بریتیش ایرویز ادغام شد. سیاست‌های کارفرمای جدید برای جلوگیری از ضرر بیشتر، نارضایتی کارگران را به دنبال داشته است.؛ می‌خل آنخلو خیمنز از «سندیکای تکنیسین‌های تعمیر و نگهداری هواپیما» می گوید: «دولت ۱۵درصد سهام را در دست دارد و اگر بخواهد شرکت را برای سود شرکت‌های انگلیسی‌‌ رها کند، کارگران ایبریا با این حمله به جهانگردی اسپانیا خواهند جنگید.»

آنا پاستور، وزیر راه و ترابری اسپانیا، تداوم این اعتصاب را به معنای از دست دادن ۱۰ میلیون یورو در روز دانست و گفت:«حداقل سرویس دهی تضمین شده است، اما آنچه من از هر دو طرف این مساله می‌خواهم این است که هر چه سریعتر به توافقی باهم برسند، چرا که کشور ما از یک بحران عظیم اقتصادی رنج می‌برد.»

این اعتصاب با تعطیلات مدارس بریتانیا همزمان است و اسپانیا هم یکی از مقاصد اصلی جهانگردان انگلیسی است. تابلوهای اعلان مشخصات پرواز عبارت «انگلیسی به خانه‌ات برگرد» را نمایش می‌دهند.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.