خبر فوری
محتوای این برنامه در حوزه جغرافیایی شما در دسترس نیست

تحقیق دانشمندان برای دستیابی به شیوۀ جدید درمان حملۀ قلبی

نظرها
تحقیق دانشمندان برای دستیابی به شیوۀ جدید درمان حملۀ قلبی
اندازه متن Aa Aa

حمله قلبی دیگر به عنوان یک خطر مرگ، انسان ها را تهدید نمی کند اما کسانی که یکبار به حمله قلبی دچار می شوند تا پایان عمرشان با قلبی آسیب دیده و ناقص زندگی می کنند.

تصور کنید که برای ترمیم قلبی که آسیب دیده تنها بتوان با تزریق سلول های یک قلب سالم به قلب آسیب دیده، امکان بهبود آن را فراهم کرد. این سلول های سالم جایگزین سلول های مرده قلب آسیب دیده می شوند و بمرور، منطقه مورد حمله قرار گرفته را ترمیم می کنند.

دکتر سوان جایاسینگ در آزمایشگاه دانشگاه لندن تحقیقات خود در این زمینه را پیش می برد. این دانشمند در مورد نحوۀ عمل این شیوۀ درمانی می گوید: “سلول های سالم به صورت مایع به کمک یک سرنگ به مرکز آسیب دیده وارد می شوند. … این سلول های تزریقی بصورت یک حجم اسپری شده به روی محل آسیب دیده پخش می شود و منطقه را در اختیار می گیرد.”

همزمان با این عمل، یک شوک ده هزار ولتی برق نیز به منظور تحریک محل تزریق سلول های سالم وارد می شود.

واسیلی جئورجیادی، یکی از اعضای این پروژۀ تحقیقاتی است. وی در مورد آزمایش های انجام گرفته می گوید: “آنچه که ما اینجا داریم سلول های آسیب دیده قلبی است که بعد از تزریق سلول های سالم و بعد از گذشت چند روز، فعالیت فیزیولوژیک آن بخوبی قابل مشاهده است. در این آزمایش، ما در مرحله استفاده از شوک های الکترونیکی به منظور تحریک سلول های آسیب دیده هستیم و پس از آن نتیجه را خواهیم دید.”

در حال حاضر عمل جراحی برای درمان بیماران قلبی یکی از راههای لازم الاجراست اما محققان این طرح می گویند با روش های جدید بزودی عمل جراحی دیگر لازم نخواهد بود.