خبر فوری

پیروزی رافائل کورئا در انتخابات ریاست جمهوری اکوادور

پیروزی رافائل کورئا در انتخابات ریاست جمهوری اکوادور
اندازه متن Aa Aa

رافائل کورئا، رئیس جمهوری اکوادور برای سومین بار به عنوان رئیس جمهوری این کشور برگزیده است.

آقای کورئا در میان هواداران شادمان خود وعده داد که چهار سال انقلابی دیگر در پیش خواهد بود.

حامیان رافائل کورئا او را به دلیل بازگرداندن ثبات به نظام سیاسی این کشور تحسین می کنند. کشوری که پیش از او در طول تقریبا یک دهه، حاکمیت هشت رئیس دولت را تجربه کرد.

آقای کورئا در نطق پیروزی خود گفت: «من سپاسگزار همه مردم اکوادور هستم. از همه مردان و زنانی که به ما اطمینان کردند ممنونم. من حتی سپاسگزار کسانی هستم که به ما رای ندادند. ما دولتی برای همه مردم هستیم. ما به شما خدمت خواهیم کرد. به همه شما.»

نتایج اولیه حاکی از آن است که آقای کورئا حدود 57 درصد آرا را به خود اختصاص داده است. گیلرمو لاسو، رقیب اصلی رافائل کورئا در انتخابات فقط 23 درصد آرا را کسب کرده است و قبل از اعلام رسمی نتایج شکست را پذیرفت.

او در جمع هواداران خود گفت: «انسانهای شریف پیروزی دیگران را می پذیرند و من امشب پیروزی رافائل کورئا را به رسمیت می شناسم.»

مخالفان آقای کورئا، این سیاستمدار سوسیالیست را متهم می کنند که در شش سال گذشته به دنبال تثبیت موقیعت خود و حامیانش بوده است.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.