خبر فوری

انتخابات ریاست جمهوری قبرس به دور دوم کشیده شد

انتخابات ریاست جمهوری قبرس به دور دوم کشیده شد
اندازه متن Aa Aa

نیکاس آناستازیادِس، نامزد محافظه کاران در انتخابات ریاست جمهوری قبرس اگرچه در کسب رای اکثریت قاطع ناکام ماند ولی با راه یافتن به دور دوم این رقابت سیاسی همچنان به پیروزی امیدوار است.

هواداران آقای آناستازیادِس کسب ۴۵ و چهار دهم درصد آرا توسط نامزد جناح مطلوب خود را جشن گرفتند.

دور دوم انتخابات ریاست جمهوری که در آن استاوراس مالاس، نامزد چپ گرا و مستقل به مصاف با رقیب محافظه کار می‌رود یکشنبه هفته آینده برگزار می‌شود.

گئورگ لیلیکاس، دیگر چهره‌ای بود که در دور نخست انتخابات ریاست جمهوری قبرس اقبال خود را آزمود و اکنون دو رقیب راه یافته به دور نهایی باید در پی جلب توجه هواداران وی باشند.

شهروندان قبرس در حالی به پای صندوق رای می‌روند که این کشور با مشکلات مالی دست و پنجه نرم می‌کند. قبرس برای ادامه حیات اقتصادی خود به کمکی بالغ بر ۱۷ میلیارد یورو نیاز دارد.

خبرنگار یورونیوز از قبرس گزارش می‌دهد: «طی شش روزی که تا بازگشایی صندوق‌های رای در قبرس باقی است، دو رقیب نهایی مقام ریاست جمهوری برای جلب آرای بیشتر از سوی کسانی که از دیگر نامزد‌ها در دور اول حمایت کرده یا در این انتخابات شرکت نکرده‌اند تلاش خود را می‌کنند.»

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.