وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.
خبر فوری

بهترین سر آشپزهای فرانسه معرفی شدند

بهترین سر آشپزهای فرانسه معرفی شدند
Euronews logo
اندازه متن Aa Aa

تازه‌ترین نسخه کتاب راهنمای میشلن راهی بازار شد. راهنمای میشلن هر ساله با ارزیابی کیفیت رستوران‌های جهان از جمله فرانسه، بهترین سر آشپزهای سال را معرفی می‌کند.

سیلون گویه، سر آشپز رستوران «کارتیه گورماند» در شهر «تورنو» در شمال لیون است که امسال با کسب یک ستاره به جمع معتبر‌ترین آشپزهای جهان پیوست. او با اشاره به اینکه همیشه سعی بر خشنود کردن مشتریان خود داشته می‌گوید: «سعی می‌کنم خیلی به این عنوان فکر کنم هرچند همین الان هم از خوشحالی گویی بروی ابر‌ها پرواز می‌کنم.»

سر آشپز رستوران «شه مولین» نیز امسال موفق شد توجه کار‌شناسان میشلن را به خود جلب کند. ولِری مولین می‌گوید: «اینکه بدانی کسانی هستند که برای زحمات تو ارزش قایلند باعث خوشحالی است و خب بدون تردید موجب می‌شود که تو نیز به نوبه خود بیشتر و جدی‌تر کار کنی.»

آرنو دونکل، سر آشپز بنام رستوران «لاوگ دُر» در آستانه ۳۵ سالگلی موفق شد سومین ستاره خود را نیز بدست آورد و به این ترتیب رستورانش را وارد جمع بسیار محدود ۲۷ رستورانِ سه ستاره فرانسه کند.