خبر فوری

همایش کنفدراسیون فوتبال آسیا برای بررسی مسئله تبانی

همایش کنفدراسیون فوتبال آسیا برای بررسی مسئله تبانی
Euronews logo
اندازه متن Aa Aa

کنفدراسیون فوتبال آسیا به همراه پلیس بین الملل برای بررسی مسئله تبانی در مسابقات فوتبال ،همایش دو روزه ای در کوالالامپور برگزار کرد.

در اوایل ماه جاری میلادی، پلیس اروپا اعلام کرده بود که گروه هایی خلافکار که مقر اصلی شان در سنگاپور است، تنها در اروپا در تبانی در 380 مسابقه دست داشته اند.

رالف موچکه، مدیر امنیتی فیفا با اشاره به دان تان رئیس این شبکه گفت: “دان تان باید در پیشگاه عدالت حاضر شود. این به نفع فیفا است اما خارج از صلاحیت قضایی ماست و ما نمی توانیم به پیگیری های قضایی که در حال انجام تاثیر بگذاریم.”

گفته می شود که دان تان در ایتالیا پنهان شده است.

ژانگ جیلانگ، سرپرست کنفدراسیون فوتبال آسیا هم که پس از رسوایی فساد مالی محمد بن همام سرپرستی این کنفدراسیون را بر عهده گرفته در این همایش اعلام کرد که تبانی در تعیین نتایج مسابقات همانند بیماری سرطان چنان در ورزش فوتبال ریشه دوانده که ریشه کن کردن آن به تنهایی توسط یک سازمان میسر نیست.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.