خبر فوری
This content is not available in your region

وضعیت نامشخص گروگان های فرانسوی ربوده شده در کامرون

نظرها
وضعیت نامشخص گروگان های فرانسوی ربوده شده در کامرون
اندازه متن Aa Aa

فرانسوا اولاند، رئیس جمهوری فرانسه اعلام کرد که به نظر می رسد گروگان های فرانسوی به دوگروه تقسیم شده باشند و شورشیان اسلامگرا به عنوان ربایندگان آنها همچنان در تلاش برای پنهان کردن آنها هستند.

این خبر درحالی از سوی وی مطرح شد که پیش تر مقامات کامرون و نیجریه خبر منتشر شده در برخی رسانه ها مبنی بر آزادی گروگان های فرانسوی را تکذیب کرده بودند.

رئیس جمهوری فرانسه تاکید کرد:” در حال حاضر بهتراست که با دقت عمل محلی را که ممکن است این افراد را مخفی کرده باشند، شناسایی کنیم و باید ببینیم چگونه می توانیم آنها را در بهترین شرایط ممکن آزاد کنیم.”

همزمان با اعلام خبر ربوده شدن این گردشگران در کامرون، دولت فرانسه از اتباع خود خواسته بود تا از سفر به این کشور خودداری کنند و هرچه زودتر این کشور را ترک کنند.

یک شهروند فرانسوی ساکن در کامرون می گوید:” آنها در محلی ربوده شدند که یکی از بهترین اماکن تفریحی این کشور است . پارک ملی کامرون جایی است که هر روز صدها گردشگر به آنجا می رود و این پارک در منطقه ای کاملا فقیر واقع شده است و حضور گردشگران برای تغییر شرایط اقتصادی این منطقه بسیار مهم است.”

این هفت گروگان فرانسوی که یک خانواده همراه با چهار فرزند شان بوده اند ، روز سه شنبه در پارکی در شمال کامرون ربوده شدند.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.