خبر فوری
This content is not available in your region

پایان اشغال پارلمان اوکراین توسط نمایندگان مخالف دولت

پایان اشغال پارلمان اوکراین توسط نمایندگان مخالف دولت
اندازه متن Aa Aa

نمایندگان مخالف دولت اوکراین به سه هفته اعتراض و تحصن خود در پارلمان پایان دادند تا جلسات قانونگذاری از سر گرفته شود.

نمایندگان تحصن کننده خواهان ممنوعیت رای دادن نمایندگان به جای یکدیگر بودند و اعلام کرده بودند که باید نمایندگان برای رای دادن شخصا در داخل صحن مجلس حاضر باشند.

ویتالی کلیچکو، از مخالفان دولت به خبرنگار یورونیوز می گوید: «ارزشهای حیاتی قاره اروپا عبارتند از: آزادی اشخاص، آزادی بیان، احترام به انسانها و احترام به قانون. متاسفانه در اوکراین امروز هیچ قانونی اجرا نمی شود و فقط می توانیم آرزوی این ارزشها را در سر داشته باشیم.»

اولکساندر یفرموف، یکی از اعضای حزب مناطق می گوید: «پیامی که ما با این اقدام می فرستیم همان چیزی است که در سیاستهای خارجی و داخلی به روشنی اشاره شده است. این که هدف اصلی اوکراین عضویت در اتحادیه اروپا است.»

مخالفان زمانی راضی به پایان تحصن شدند که حزب حاکم وعده داد سیستمی را به اجرا خواهد گذاشت که هیچ شخصی نتواند به جای شخص دیگر رای بدهد.

در اوکراین مجلس سنا وجود ندارد و پارلمان رادا تنها نهاد قوه قانونگذاری است.

یوگنیا رودنکو، خبرنگار یورونیوز از پارلمان اوکراین می گوید: «بعد از سه هفته که مخالفان مانع از کار پارلمان شدند، جلسه امروز با تصویب دو قانون مهم به پایان رسید و پارلمان تا روز پنجم مارس تعطیل خواهد بود.»

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.