خبر فوری
This content is not available in your region

منطقه پولی یورو سال ۲۰۱۳ در رکود اقتصادی باقی خواهد ماند

منطقه پولی یورو سال ۲۰۱۳ در رکود اقتصادی باقی خواهد ماند
اندازه متن Aa Aa

مطابق آخرین پیش بینی کمیسیون اروپا، منطقه پولی یورو در سال ۲۰۱۳ شاهد رشد اقتصادی نخواهد بود.

به گفته این کمیسیون تولید ناخالص داخلی هفده کشور عضو منطقه با رکود مواجه خواهد بود و نرخ بیکاری نیز افزایش پیدا خواهد کرد.

اولی رن، رئیس کمیسیون امور اقتصادی و مالی اروپا می گوید: “تلاش برای ایجاد توازن در اقتصاد کشورهای منطقه یورو در کوتاه مدت بر روی رشد اقتصادی اثر منفی دارد. وضعیت فعلی را می توان به این صورت خلاصه کرد: آمار و ارقام مایوس کننده ای در پایان سال گذشته داریم اما بعضی از آنها دلگرم کننده هستند و افزایش اعتماد سرمایه گذاران در آینده نیز وجود دارد.”

برای سال جاری رکود اقتصادی ۰.۳ درصدی در منطقه پولی یورو اعلام شده است. با این وجود پیش بینی می شود در سال ۲۰۱۴ اقتصاد این منطقه رشدی ۱.۴ درصدی را تجربه کند.

بیکاری در سال جاری ۱۲.۲ درصد جمعیت فعال منطقه یورو را در بر گرفته و پیش بینی می شود این رقم در سال آینده تنها یک دهم درصد کاهش یابد.

به نظر می رسد بحران اقتصادی در منطقه یورو کشورهای ضعیف تر این منطقه را بیشتر تحت تاثیر خود قرار داده است.

مطابق آمار و ارقام امسال نرخ بیکاری در یونان به ۲۷ درصد جمعیت فعال آن می رسد، این رقم در اسپانیا ۲۶.۹ درصد اعلام شده است.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.