خبر فوری
This content is not available in your region

شصت سال آفرینش هنری یوکو اونو، بیوه جان لنون

شصت سال آفرینش هنری یوکو اونو، بیوه جان لنون
اندازه متن Aa Aa

گالری هنر فرانکفورت نمایشگاه جامعی از آثار شصت سال گذشته یوکو اونو برگزار کرده است. این نمایشگاه همزمان با هشتاد سالگی این هنرمند است. یوکو اونو که عمدتا به عنوان بیوه جان لنون هنرمند و خواننده فقید بیتل ها شناخته می شود، پیش از آشنایی با جان لنون، یک هنرمند آوانگارد بود. او سال 1969 با جان لنون ازدواج کرد و فعالیت های هنریش تحت الشعاع رابطه اش با جان لنون و شهرت او بوده است.

یوکو اونو در یک خانواده ثروتمند بدنیا آمد و کار هنری اش را از دهه پنجاه میلادی بعنوان یک هنرمند جنبش فلوکسوس، جنبش هنری که ابزارها و گرایش های هنری متفاوت را با هم تلفیق می کند شروع کرد. آثار هنری او شامل مجسمه، ادبیات، موسیقی، چیدمان، نوشته و فیلم سازی است. رویکرد او همیشه تلفیقی از زبان و هنر فلسفه و موسیقی بوده است.

نمایشگاه جامع آثار یوکو اونو هنرمند 80 ساله، پس از گالری هنر شهر فرانکفورت، در نروژ، اتریش و اسپانیا به نمایش گذشته می شود.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.