خبر فوری
This content is not available in your region

واکنش ها به آزادی موقت پیستوریوس

نظرها
واکنش ها به آزادی موقت پیستوریوس
اندازه متن Aa Aa

قاضی دادگاه پرتوریا در چهارمین جلسه بررسی پرونده اسکارپیستوریوس با درخواست آزادی دونده معروف آفریقای جنوبی به قید ضمانت، موافقت کرد.

اسکارپیستوریوس که به قتل دوست دخترش متهم است با قرار وثیقه ای معادل ۱۱۳ هزار دلار آزاد شد.

این قهرمان المپیک که ساق پا هایش را در کودکی از دست داده و با پاهای مصنوعی می دود و به این دلیل نیز به «تیغ پا» مشهور است، متهم است روز ۱۴ فوریه، ریوا استین کمپ ۲۹ ساله را به ضرب سه گلوله به قتل رسانده است.

یک کار شناس جرم شناسی با تاکید بر اینکه آزادی او در مرحله نخست کار درستی می گوید: «با توجه به وضعیت جسمانی و سلامتی او، مقامات مایل نیستند مسئولیت عواقب زندانی کردن وی را بپذیرند.»

سخنگوی شاخه زنان حزب کنگره ملی آفریقا اما از آزادی پیستوریوس ابراز نارضایتی کرد و گفت: «بسیار نومیدکننده است باز هم سوء استفاده از زنان. آیا تعداد زنانی که در شش سال اخیر به قتل رسیده اند را می دانید؟ ۲۴۸۸ زن، زن کشی یک معضل جدی است.»

اسکارپیستوریوس در دفاعیه خود مدعی شده بود که قتل عمدی نبوده است، بلکه در هنگام تیراندازی او به اشتباه، تصور می کرده که دزدی وارد خانه شده است.

جلسه بعدی دادگاه چهارم ژوئن، یعنی حدود چهار ماه دیگر برگزار خواهد شد.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.