خبر فوری
This content is not available in your region

جنجال بر سر سرپرستی از کودکان روس در آمریکا همچنان ادامه دارد

جنجال بر سر سرپرستی از کودکان روس در آمریکا همچنان ادامه دارد
اندازه متن Aa Aa

مجلس روسیه، دوما، خواستار همکاری کنگره ایالات متحده آمریکا برای باز پس فرستادن یک کودک روسی به این کشور شد. این کودک دو ساله برادر کوچک تر ماکس شاتو است که در ژانویه گذشته به طرز مشکوکی جان باخت.

مقامات روسیه بار ها از آنچه که «بدرفتاری با کودکان روس در آمریکا» می نامند ابراز نارضایتی کرده اند. آن ها مدعی اند که ماکس شاتو نیز بر اثر بدرفتاری و بی توجهی مادر خوانده آمریکایی اش جان باخته است.

مرگ مشکوک یه پسر سه ساله روس که به عنوان فرزندخوانده با یک خانواده آمریکایی زندگی می کرد، بار دیگر خشم مقامات روسیه نسبت به اجرای قانون منع فرزندخواندگی کودکان روس در آمریکا برانگیخته است.

این قانون که سال گذشته در دومای روسیه به تصویب رسید، اینک وضعیت کودکان روسی را که تحت سرپرستی خانواده های آمریکایی هستند نیز تحت الشعاع قرار داده است.

النا یکی از کودکان روس تبار است که توسط سلیا پئاکوک، تحت سرپرستی قرار گرفته است.

وی می گوید: «خم شدم و به صورت وی نگاه می کردم و او نیز در چشمهای من خیره شده بود.. این اولین نگاه و شروع عشق من به او بود…. او دختر من است…»

روسیه، چین و اتیوپی از جمله کشورهایی هستند که بیشترین میزان فرزندخواندگی در این کشور ها توسط اتباع خارجی صورت می گیرد.

چاک جوهانسون، مسئول پروژه ای است که بررسی اختلافات میان روسیه و آمریکا در زمینه فرزندخواندگی کودکان روس تحقیق می کند، می گوید: «نتیجه بررسی ها کاملا واضح است. یک ماه بررسی های ما نشان داد که این کودکان به خانواده نیاز دارند.»

جوهانسون همچنین معتقد است: «خسته کننده ترین بخش این ماجرا زمانی است که سیاستمدران نیز وارد این ماجرا می شوند و تلاش می کنند تا با استفاده از حوادثی و اتفاقاتی که در گذشته برای برخی از این کودکان رخ داده، موضوع را سیاسی جلوه دهند. فکر می کنم اکنون این موضوع به این بچه ها مربوط نمی شود بلکه موضوع کنونی شرمنده کردن آمریکا است.»

مارک اکمان، نیز بر روی پروژه سلامت کودکان روسی کار می کند که توسط افرادی از ملیت های دیگر تحت سرپرستی قرار گرفته اند. وی می گوید: «قوانین روسیه با اشاره به برخی دلایل پزشکی توضیح می دهد که چرا یک کودک بی سرپرست نیاز دارد در خارج از کشور زندگی کند. بنابراین واضح است که سلامت کامل یک کودک در خارج از مرزهای این کشور تامین می شود. همچنین خانواده هایی که این کودکان را به فرزند خواندگی می پذرند نیز کاملا در مورد کاری که انجام می دهند آگاه هستند.»

گزارش ها حاکی از آنست که طی بیست سال گذشته دستکم ۶۰ هزار کودک توسط خانواده های آمریکایی به فرزند خواندگی پذیرفته شده اند. همچنین آمار نشان می دهد که در این میان ۱۹ تن از این کودکان به دلایل متعدد کشته شده اند که در ۱۸ مورد خانواده های این کودکان مسئول مرگ آنها شناخته شده اند.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.