وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.
خبر فوری

حضور داماد پادشاه اسپانیا در دادگاه به اتهام فساد مالی

حضور داماد پادشاه اسپانیا در دادگاه به اتهام فساد مالی
Euronews logo
اندازه متن Aa Aa

ایناکی اوردانگارین، داماد پادشاه اسپانیا، روز شنبه در برابر قاضی تحقیق دادگاه پالما دِ مایورکا حاضر شده و اتهام مشارکت در فساد مالی به وی تفهیم شد.

داماد ۴۵ ساله خاندان سلطنتی اسپانیا به همراه شریک سابقش دیه گو تورس، متهم به اختلاس میلیون ها یورو از اموال دولتی و انتقال آن ها به موسسه فرهنگی-هنری «نوس» است؛ موسسه ای که آقای اوردانگارین در سال های ۲۰۰۴ تا ۲۰۰۶، مدیریت آن را عهده دار بود.

در زمان حضور آقای اوردانگارین در دادگاه، صد ها تن از شهروندان اسپانیایی مخالف نظام پادشاهی، در حالی که پرچم های گوناگون جمهوریخواهان را به یاد جنگ های داخلی این کشور در دهه سوم قرن بیستم در دست داشتند، علیه خاندان سلطنتی شعار می دادند.

بازپرسی از همسر کریستینا، دختر کوچک پادشاه اسپانیا، هفته گذشته به سوژه داغ رسانه های این کشور بدل شد؛ بسیاری از روزنامه ها، پیام های خوانندگان خود را مبنی بر اطلاع و حمایت خوان کارلوس، پادشاه اسپانیا، از عملکرد غیرقانونی دامادش منتشر کردند.

با این حال، رسوایی مالی باعث شده است تا ایناکی اوردانگارین، بر خلاف رویه سابق، خانواده همسرش را در جمع های عمومی همراهی نکند و در قاب های عکس خاندان سلطنتی اسپانیا حاضر نباشد.