وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.
خبر فوری

فرصت تبلیغاتی برسانی،مونتی و برلوسکونی تمام شد

فرصت تبلیغاتی برسانی،مونتی و برلوسکونی تمام شد
Euronews logo
اندازه متن Aa Aa

رقابت چهره های برتر انتخابات پارلمانی ایتالیا، بیست و چهار ساعت مانده به آغاز رای گیری متوقف می شود تا نتیجه زورآزمایی راست و چپ میانه ایتالیا شامگاه دوشنبه رقم خورد.

از پی یر لوییجی برسانی، کمونیست سابق و دبیر کل «حزب دمکراتیک» و رهبر چپ میانه ایتالیا، بعنوان شانس برتر برای تصدی پست نخست وزیری نام برده می شود.

سیلویو برلوسکونی، نخست وزیر سابق، رهبر حزب «مردم آزادی» سیاستمدار کهنه کار و منتقد سیاستهای ریاضتی آخرین دولت ایتالیا با ائتلاف راست میانه، چهره نام آشنای جنجال برانگیزی است که وارد گود شده است تا بار دیگر کیاست خود را محک زند.

ماریو مونتی که عدم حمایت حزب آقای برلوسکونی دولت تکنوکرات او را از هم گسست، شانس برتر دیگر پست نخست وزیری است. وی چهره ای است با جایگاهی مناسب در اتحادیه اروپا که برغم سیاستهای ریاضتی اش سعی در حفظ اعتماد بازارهای مالی به کشورش داشته است.

بپه گریلو کمدین سابق ایتالیا نیز با «جنبش پنج ستاره» خود در بین شهروندانی که دل خوشی از دولت و نهادهای آن ندارند محبوبیتی فزاینده پیدا کرده است. نظرسنجی ها احتمال کسب سومین جایگاه برتر برای یاران آقای گریلو را در پارلمان رد نکرده است.

روزهای یکشنبه و دوشنبه زمان برگزاری انتخابات پارلمانی و شامگاه دوشنبه زمان معلوم شدن نتایج است، نتایجی که شاید با شگفتی همراه باشد.