وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.
خبر فوری

اعتراض به فروش گرافیتی های بانسکی،در لندن

اعتراض به فروش گرافیتی های بانسکی،در لندن
Euronews logo
اندازه متن Aa Aa

یکی از آثار گرافیتی یا نقاشی خیابانی “ بانسکی” از از روی دیوار ناپدید شده و سر از یک خانه حراجی هنرهای زیبا در میامی در آورده است. این گمان می رود که این اثر به قیمتی معادل 500 تا 700 هزار دلار به مزایده گذاشته شود.

فروش گرافیتی های بانسکی باعث خشم عده ای از شهروندان در لندن پایتخت بریتانیا شده و آنها را برای اعتراض به خیابان کشانده است.

یکی از معترضان می گوید:«به نظرم برای ما و برای خیلی دیگر از مردم در لندن و سراسر کشور، این تنها یک گرافیتی نیست. این یک هنر خیابانی است. فروش آن بسیاری سوالات اساسی را بر می انگیزد که چه کسی مسئول هنر خیابانی است و اینها از نظر اخلاقی متعلق به کیست؟ اینها متعلق به این جامعه محلی است و به همین دلیل است که ما امروز اینجا هستیم.»

این اثر که “ کارگر برده” نام دارد، تصویر کودکی است که بر روی چرخ خیاطی و نماد مبارزه با استثمار است و جواهر سلطنتی ملکه دوم بریتانیا را به سخره گرفته است.

بانسکی هنرمند معترض و منتقد سیاسی بریتانیایی است که سعی می کند هویت خود را مخفی نگه دارد و با نام مستعارکار می کند.