وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.
خبر فوری

بازدید وزرای دفاع ترکیه، هلند و آلمان از سامانه موشکی «پاترویت»

بازدید وزرای دفاع ترکیه، هلند و آلمان از سامانه موشکی «پاترویت»
Euronews logo
اندازه متن Aa Aa

وزرای دفاع ترکیه، آلمان و هلند، روز شنبه به محل سامانه موشکی “پاترویت” واقع در جنوب ترکیه در استان آدانا و کاهرامانراش رفتند و از دهمین توپخانه پایگاه هوایی “اینجرلیک” محل استقرار سامانه موشکی پاتریویت، تحت فرماندهی ناتو بازدید کردند.

ژانی هانیس پلاشارت، وزیر دفاع هلند گفت: «در اینجا برای دفاع از تمامیت ارضی ترکیه و مردم آن جمع شده ایم . نمی دانیم که آیا سوریه به سمت مرزهای ما که مرزها ی ناتو هستند، حرکت خواهد کرد یا نه. اما یکی از دلایلی که اینجا هستیم همین است که خطر بالاگرفتن درگیری ها را کم کنیم و همه طرف های درگیر باید این نکته را درک کنند.»

سیستم پدافندی موشکی پاتریوت در منقطه “کاهرامانراش“، “آدانا” و نزدیک مرز ترکیه با سوریه مستقر شده اند و ناتو می گوید این سامانه موشکی تنها ماموریت دفاعی دارد.

ارتش آلمان و هلند همراه با ایالات متحده حدود 400 سرباز را راهی این منطقه کرده اند. سال گذشته،ترکیه از شرکای خود در ناتو درخواست کرده که از این کشور در مقابل گسترش ناآرامیهای سوریه به داخل مرز ترکیه، حمایت شود.

سامانه های موشک های پدافندی “پاتریوت” از ماه ژانویه در این کشور مستقر شده اند.