خبر فوری
This content is not available in your region

دیدگاه های رای دهندگان درباره انتخابات پارلمانی ایتالیا

نظرها
دیدگاه های رای دهندگان درباره انتخابات پارلمانی ایتالیا
اندازه متن Aa Aa

رقابت بسیار نزدیک بین میان احزاب سیاسی در ایتالیا، نگرانی مردم را از بروز مجدد بی ثباتی در عرصه سیاست این کشور بر انگیخته است.

در یک روز سرد و برفی در شمال ایتالیا، شهروندان برای برگزیدن نمایندگان خود در پارلمان به پای صندوق های رای می روند. این رقابت سیاسی دوشنبه ساعت ۳ بعد از ظهر به پایان می رسد. تا ساعت ۱۲ ظهر یکشنبه، ۱۵ درصد واجدان شرایط در انتخابات شرکت کرده اند.

یکی از رای دهندگان در شهر میلان می گوید: «امیدوارم همهچیز به خوبی پیش برود، در غیر این صورت همه چیز بد تر و بد تر خواهد شد.»

یک مرد هم می گوید: «اعتراضات افزایش خواهند یافت و به نظر من در دو سال آینده باز هم شاهد بی ثباتی خواهیم بود. وی با اشاره به زمان اعلام نتایج می افزاید: «بازار ها از روز سه شنبه واکنش منفی نشان خواهند داد.»

اما در پایات این انتخابات چه فردی می تواند به عنوان نخست وزیر از پارلمان جدید رای اعتماد بگیرد؟ یکی از اهالی رم، پایتخت می گوید: «بخت برلوسکونی و برسانی ازبقیه بیشتر است و فرد دیگری هم نیست.»

پس از قطع حمایت حزب مردم آزادی از دولت ماریو مونتی در پارلمان، وی در ماه دسامبر سال گذشته اعلام کردکه استعفا می کند و تکلیف دولت جدید را به انتخابات پارلمانی زودهنگام واگذار می کند.

امیدوارم برسانی برنده شود. خودم هم به او رای می دهم. اما نامزد محبوب و پیروز همه انتخابات ها، گریلو است. هرکسی پیروز شود، باز هم نتیجه گریلو فوق العاده است.

“Well, the favourites should be Berlusconi and Bersani, but I don’t know. Surely the others are not favourites, no, no, no, no. I’m sorry but there isn’t anyone else.” بخت برلوسکونی و برسانی ازبقیه بیشتر
وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.