خبر فوری
This content is not available in your region

مشارکت رهبران سیاسی ایتالیا در انتخابات پارلمانی

نظرها
مشارکت رهبران سیاسی ایتالیا در انتخابات پارلمانی
اندازه متن Aa Aa

پیر لوییجی برسانی، نامزد چپ میانه و کاندیدای حزب دموکرات برای تصدی پست نخست وزیری، رای خود را در شهر پیاچنزا به صندوق انداخت. جریان سیاسی تحت رهبری وی بالا ترین بخت را برای پیروزی در انتخابات دارد.

سیلویو برلوسکونی، رهبر حزب مردم آزادی ایتالیا، در شهر میلان رای داد. احزاب راست میانه هنوز برای تعیین نامزدی واحد برای ریاست دولت به اجماع نرسیده اند.

ماریو مونتی، نامزد احزاب میانه ایتالیا برای تصدی پست نخست وزیری هم در میلان رای خود را به صندوق انداخت. نخست وزیر مستعفی ایتالیا اعلام کرده به هیچ وجه با راست افراطی یا چپ رادیکال، ائتلاف نخواهد کرد.

از رای دادن بپه گریلو، رهبر جنبش نوظهور «پنج ستاره» خبری نیست. برخلاف دیگر بزرگان، این کمدین اعلام نکرده است که در کدام شهر پای صندوق رای می رود.

حدود ۴۷ میلیون ایتالیایی روزهای یکشنبه و دوشنبه در انتخابات زودهنگام مجلس نمایندگان و سنا شرکت می کنند. به نظر می رسد، انتخاب سیاسی حدود ده درصد از شهروندان مردد، در تعیین نتیجه این رقابت نقش بسیار مهمی بازی می کند.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.