خبر فوری
This content is not available in your region

ایتالیایی ها رای سیاسی می دهند یا رای اعتراضی؟

نظرها
ایتالیایی ها رای سیاسی می دهند یا رای اعتراضی؟
اندازه متن Aa Aa

مردم ایتالیا که از بیش از یک سال پیش با تدابیر ریاضت اقتصادی دست و پنجه نرم می کنند، روزهای یکشنبه و دوشنبه، برای شرکت در انتخابات پارلمانی و منطقه ای به پای صندوقهای رای فرا خوانده شدند.

انتخاباتی که زیر ذره بین اتحادیه اروپا قرار گرفته است.

اتحادیه اروپایی که از بی ثباتی سیاسی در سومین اقتصاد منطقه یورو نگران است.

گرچه انتشار نظرسنجیها از 15 روز پیش ممنوع شده، اما همه نگاهها همچنان به پیر لوییجی برسانی، رهبر حزب سوسیالیست معطوف است.

او روز یکشنبه در یکی از شعبه های اخذ رای در شمال ایتالیا، رای خود را به صندوق انداخت.

اما ماریو مونتی، نخست وزیر تکنوکرات کنونی، گرچه کمترین آراء را در نظرسنجیها به خود اختصاص داد، اما ائتلاف احتمالی او با حزب سوسیالیست در صورت پیروزی این حزب، جایگاه ویژه ای در این انتخابات یافته است.

اما سیلویو برلسکونی، نخست وزیر سابق جنجالی راستگرایی که در هنگام ترک قدرت در نوامبر سال 2011، کشورش را به سر حد خفقان مالی رساند، بالا رفتن محبوبیتش در چند هفته اخیر، شگفتی بسیاری را بر انگیخته است.

آقای برلوسکونی در مقابل یک شعبه اخذ رای در میلان مورد حمله سه فمینیست برهنه قرار گرفت که البته به او آسیبی نرسید.

اما سوال اینجاست که آیا بپه گریلو، کمدینی که توانست در نظرسنجیها، خود را به نفر سوم این انتخابات تبدیل کند، خواهد توانست آراء ایتالیاییهای به ستوه آمده از بیکاری و رکود اقتصادی را به خود جلب کرده و سرنوشت زندگی سیاسی در این کشور را تغییر دهد؟

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.