خبر فوری

واکنش مخاطبان ایرانی به فیلم آرگو

واکنش مخاطبان ایرانی به فیلم آرگو
Euronews logo
اندازه متن Aa Aa

اهداء عنوان بهترین فیلم در هشتاد و پنجمین دوره جوایز اسکار به فیلم آرگو واکنش های متفاوتی را در میان مخاطبان ایرانی در پی داشته است.
این جایزه توسط میشل اوباما، بانوی اول آمریکا و همسر باراک اوباما اعلام شد. برخی تماشاگران ایرانی با نگاهی مثبت به کسب جایزه اسکار توسط این فیلم می نگرند و برخی دیگر نیز این را جایزه ای سیاسی می دانند.

یک شهروند ایرانی می گوید: «من بخشی از فیلم را دیدم و دیگر نتوانستم ادامه بدهم. و به نظر من اگر این فیلم در اسکار جایزه گرفته حتما مسائل سیاسی و یا هدفهای دیگری در بین بوده است و فکر نمی کنم این جایزه به دلیل ساختار فیلم بوده است.»

دیگری می گوید: «من فکر نمی کنم که اسکار چنین اقدامی کرده باشد ولی به هر حال داوری در بین بوده و جایزه نخست را گرفته است.»

فیلم آرگو به کارگردانی بن افلک، داستان گروگانگیری در سفارت آمریکا در تهران در سال ۱۳۵۸ را روایت می کند. این فیلم در هفت رشته نامزد شده بود و در نهایت سه اسکار را از آن خود کرد.

ساخت این فیلم در میان رسانه های دولتی ایران واکنش هایی منفی در پی داشته است. موافقان ایرانی این فیلم را مثبت می دانند اما در مقابل، برخی دیگر معتقدند که سازندگان این فیلم سیاه نمایی کرده اند.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.