خبر فوری
محتوای این برنامه در حوزه جغرافیایی شما در دسترس نیست

جایزه بهترین فیلم هشتاد و پنجمین دوره اسکار به «آرگو» اعطا شد

نظرها
جایزه بهترین فیلم هشتاد و پنجمین دوره اسکار به «آرگو» اعطا شد
اندازه متن Aa Aa

هشتاد و پنجمین دوره مراسم اهدای جوایز اسکار برگزار شد و برای میشل اوباما، اولین بار بانوی اول ایالات متحده آمریکا، بهترین فیلم را از کاخ سفید معرفی کرد، فیلم «آرگو» ساخته بن افلک، جایزه بهترین فیلم را از آن خود کرد.

آرگو، فیلم پر حادثه ای است که موضوع آن، نجات شش تن از دیپلماتهای آمریکایی توسط مامور سازمان اطلاعات مرکزی آمریکا، سیا، درجریان گروگانگیری در سفارت آمریکا در تهران است.

شش آمريکايی به عنوان عوامل یک گروه فيلمسازی کانادايی که ظاهرا در حال تهيه يک فيلم ساختگی به نام آرگو در طبس ايران هستند، فرار می کنند.

دنی دی لوییس، هنرپیشه بریتانیایی نیز پس از بوسه بر لبان همسر خود به روی سن رفت تا برای سومین بار جایزه بهترین بازیگر نقش اول مرد را برای بازی در فیلم «لینکلن» دریافت کند. دی لوییس در این فیلم نقش آبراهام لینکلن را بازی می کند.

فیلم لینکلن ساخته استیون اسپیلرگ روزهای پرکشمش اواخر دوران ریاست جمهوری آبراهام لینکلن و تلاش او برای تصویب قانون ضد برده داری در کنگره آمریکا را به تصویر می کشد.

جایزه بهترین هنرپیشه نقشه اول زن، از آن جنیفر لورنس برای بازی در فیلم کمدی عاشقانه «دفترچه امیدبخش» شد. بازیگر ۲۲ ساله که بشدت هیجان زده شده بود، هنگامی که برای دریافت جایزه خود به روی صحنه می رفت، روی پله ها لغزید.

فیلم «زندگی پی» جایزه اسکار بهترین کارگردانی را از آن “ آنگ لی” کرد. این دومین بار است که کارگردان تایوانی برنده جایزه اسکار می شود. پیش از این در سال ۲۰۰۵ نیز جایزه اسکار بهترین کارگردانی را به خاطر فیلم «کوهستان بروک بک» به او داده شده بود.

در بخش بهترین فیلم خارجی، فیلم فرانسوی «عشق» ساخته “ میشل هانکه” موفق به دریافت جایزه بهترین فیلم شد. فیلم عشق داستان مرور خاطرات عاشقانه زوجی موسیقیدان درسالهای پیری است.