خبر فوری

وزیر خارجه آمریکا در آغاز سفر یازده روزه خود وارد لندن شد

وزیر خارجه آمریکا در آغاز سفر یازده روزه خود وارد لندن شد
اندازه متن Aa Aa

جان کری وزیر امور خارجه آمریکا در آغاز سفز یازده روزه خود به نه کشور جهان، روز یکشنبه وارد لندن شد. او در ادامه سفرش ابتدا از برلن، پاریس و رم دیدار خواهد کرد.

انتظار متحدان اروپایی ایالات متحده آمریکا از دیدار جان کری، شنیدن راه حل های تازه احتمالی درباره سه مسئله مهم یعنی بحران سوریه، مناقشه هسته ای ایران و سرنوشت صلح خاورمیانه است.

در این میان سفر وزیر خارجه آمریکا به رم اهمیتی ویژه دارد، زیرا امیدوار است بتواند در دیدار با رهبران اپوزیسیون سوریه و نمایندگان برخی کشورهای دیگر، حمایت بیشتری را از ائتلاف مخالفان سوری در نبرد با حکومت بشار اسد جلب کند.

با این حال انتقاد شدید اپوزیسیون سوریه از جامعه بین المللی به دلیل آنچه عدم حمایت از مردم این کشور می نامد و نیز اختلاف بین اعضای این ائتلاف در مورد سودمندی دیدار با رهبران غرب، این بخش از برنامه سفر جان کری را با تردیدهایی روبرو کرده است.

وزیر خارجه آمریکا پس از سفر به کشورهای اروپایی از ترکیه، مصر، عربستان سعودی، امارات متحده عربی و قطر نیز دیدار خواهد کرد و روز ششم مارس به کشورش بازخواهد گشت.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.