وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.
خبر فوری

آنگلا مرکل: بحث عضویت ترکیه در اتحادیه اروپا می تواند از سر گرفته شود

آنگلا مرکل: بحث عضویت ترکیه در اتحادیه اروپا می تواند از سر گرفته شود
Euronews logo
اندازه متن Aa Aa

آنگلا مرکل صدر اعظم آلمان که از روز یکشنبه در ترکیه به سر می برد، با عبدالله گل رئیس جمهوری و رجب طیب اردوغان نخست وزیر این کشور دیدار کرد.

عضویت ترکیه در اتحادیه اروپا و تنش های مرزی بین این کشور و سوریه دو مسئله مهم مورد مذاکره است. صدر اعظم آلمان روز شنبه و در آستانه سفر به ترکیه گفت مایل است که گفتگوهای متوقف شده پیرامون عضویت ترکیه در اتحادیه اروپا را از نو احیا کند.

آنگلا مرکل روز دوشنبه ابتدا و قبل از دیدارهای رسمی خود، از منطقه توریستی کاپادوکیا در مرکز ترکیه که دارای غارهای مشهور است دیدار کرد. وی سپس به دیدار نیروهای نظامی آلمانی مستقر در مرز سوریه که سرگرم استقرار موشک های پاتریوت هستند رفت.

صدر اعظم آلمان که تا کنون با عضویت کامل ترکیه در اتحادیه اروپا مخالف بوده و از نوعی همکاری ممتاز این کشور با اروپا حمایت کرده، این بار گفته است که نتایج مذاکرات آنکارا می تواند در بروکسل مقر اتحادیه اروپا مطرح شود و ادامه یابد.

رجب طیب اردوغان نخست وزیر ترکیه اخیرا از بی میلی اتحادیه اروپا به ادامه مذاکرات مربوط به ورود ترکیه به این اتحادیه به طور جدی انتقاد کرده است.