وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.
خبر فوری

مقابله با بحران اقتصادی، چالش اصلی رییس جمهوری قبرس

مقابله با بحران اقتصادی، چالش اصلی رییس جمهوری قبرس
Euronews logo
اندازه متن Aa Aa

نیکوس آناستاسیادس، رهبر حزب عمده راستگرای قبرس که با کسب اکثریت آرا به مقام ریاست جمهوری این کشور رسید، وظیفه دشواری برای نجات کشورش از سقوط و ورشکستگی دارد.

کابینه آقای آناستاسیادس باید مذاکرات خود را با اتحادیه اروپا جهت رسیدن به توافقی برای برخورداری از بسته نجات مالی و رهایی قبرس از بحران اقتصادی آغاز کند.

نیکوس آناستاسیادس، رییس جمهوری قبرس می گوید: “اولویت اصلی من بازگرداندن مجدد اعتبار به قبرس است. من با اجرای تمام مسئولیتهایمان برای کار با همکاران اروپایی مصمم هستم. تعهد می کنم تمام اقدامات ضروری را برای نجات کشور از بحران اقتصادی به کار گیرم.”

مطابق برآوردهای دولت قبرس، حدود هفده میلیارد یورو کمک مالی به بخش بانکی این کشور لازم است تا این بخش از بحران بدهی های خود رهایی یابد.

پس از اعمال طرح تعدیل ساختاری در قبرس، برای بازپرداخت بدهی های این کشور، بانکهای آن ضرری معادل ۴.۵ میلیارد یورو متحمل شدند.

فرانسه و آلمان نیزروز دوشنبه دولت جدید قبرس را برای مذاکرات با اتحادیه اروپا ترغیب کردند.