وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.
خبر فوری

جشنواره صحرای نوادا در هفته مد پاریس

جشنواره صحرای نوادا در هفته مد پاریس
Euronews logo
اندازه متن Aa Aa

مانیش آرورا، طراح مد، در سالن «پله دو توکیو»ی پاریس مجموعه جدید خود را ارائه کرد. او از جشنواره «مرد سوخته» که هر ساله در نوادای ایالات متحده آمریکا برگزار می شود برای طراحی این مجموعه الهام گرفته است.

مانیش آرورا می گوید: «وقتی از این جشنواره برگشتم اولین چیزی که به یاد می آوردم آسمان شگفت انگیز آبی بود. طراحی مجموعه را اینگونه شروع کردم. هنگام غروب ابرهایی با تابلوهای نئونی ظاهر می شد و دست آخر فقط تابلوهای نئونی دیده می شد. این مجموعه منعکس کننده هشت روزی است که در این جشنواره گذراندم.»

این طراح هندی از پارچه های چاپی با رنگ های غالب سبز و آبی استفاده کرده است. رنگ در سراسر مجموعه وجود دارد. لباس های مشکی شب نیز با نوارهای ظریف طلایی تزیین شده است که تاثیر فرهنگ هندی را نمایان می کند.

گییوم هانری در گراند پله پاریس مجموعه لباس های آماده «کیون» را ارائه کرد. او می گوید: «از فیلم های دهه هشتاد الهام گرفتیم. در ذهنم زنی شبیه بئاتریس دال، هنرپیشه فرانسوی بود. او در حالیکه بسیار شهوانی است، به نوعی آسیب پذیر نیز هست. با اینکه می خواهید او را در آغوش بگیرید، تهاجمی نیز هست. من دوست دارم جنبه های لطیف را با جزییات قوی و خشن ترکیب کنم. مانند توری با لاتکس، رنگ های لطیف با کفش های لاستیکی. او نه زیاد دخترانه است و نه زنی مهلک. او در وسط قرار دارد.»

جک لانگ، وزیر سابق آموزش فرانسه و کاترین دونوو هنرپیشه فرانسوی هنگام شوی «لانون» در دانشگاه هنرهای زیبای پاریس حضور داشتند.

آلبر الباز، طراح «لانون»، در مجموعه خود لباس های متفاوتی را به نمایش گذاشت که نشان دهنده مهارت کارگاه های خیاطی فرانسوی بود. پیراهنی سفید با روبان های چین دار بسیار، کت چرمی با دقت بریده و دوخته شده، لباس های کرستی و پالتویی که یک دست آن از خز دوخته شده است.