خبر فوری
This content is not available in your region

جان کری با محمد مرسی دیدار می کند

جان کری با محمد مرسی دیدار می کند
اندازه متن Aa Aa

دیدارجان کری وزیر امور خارجۀ آمریکا از مصر در حالی در حال انجام است که این کشور در بحبوحه بحران سیاسی و تداوم اعتراضات خیابانی است.

معترضان که کاخ سفید را حامی محمد مرسی رییس جمهوری اسلامگرای کشورشان می دانند با سوزاندن تصاویر جان کری و سر دادن شعارهای ضد آمریکایی، خشم خود را نسبت به سیاست های واشنگتن در برابر دولت مصر اعلام کردند.

اما وزیر امورخارجه آمریکا با تاکید بر اینکه دولت متبوعش حامی خاص هیچ جناحی در مصر نیست گفت: «ما برای مداخله به اینجا نیامده ایم بلکه هدف ما شنیدن سخنان دو طرف است. ما قصد نداریم هیچ کس را به اقدام خاصی ترغیب کنیم. آمریکا در رابطه با مصر دیدگاه خودش را دارد و من اینجا هستم تا این دیدگاه را شرح دهم. چیزی که ما از آن حمایت می کنیم دمکراسی است.»

باید دید ملاقات روز یکشنبه جان کری با محمد مرسی به چه نتیجه ای می رسد و آیا این دیپلمات آمریکایی در اولین سفرش به مصر می تواند به خروج این کشور از بن بست سیاسی کمکی کند یا نه.

خبرنگار اعزامی یورونیوز در گزارش ارسالی خود با اشاره به این موضوع می گوید :«دیدار این مقام آمریکایی از مصر با هدف پیدا کردن راهی برای حصول توافقی در چارچوب سیاسی بین دولت و احزاب مخالف انجام می شود تا حداقل بحران و غائله ناشی از تحریم انتخابات خاتمه پیدا کند و یک توازن دقیق، هر چند شکننده بین دولت آمریکا و همه احزاب سیاسی مصر بوجود آید.»

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.