خبر فوری
This content is not available in your region

همه پرسی در سویس برای محدودیت پاداش مدیران شرکت ها

نظرها
همه پرسی در سویس برای محدودیت پاداش مدیران شرکت ها
اندازه متن Aa Aa

شهروندان سویس روز یکشنبه در یک رفراندم شرکت کردند تا بر اساس آن بتوانند به سهام داران شرکت ها، حق کنترل پرداخت دستمزدها و پاداش های بالا به مدیران این شرکت ها داده شود.

برخی نتایج اولیه این رفراندم نشان می دهد که شصت و هشت درصد رای دهندگان از حق سهام داران در کنترل پرداخت پاداش ها و به ویژه ممنوع کردن پرداخت پاداش های بزرگ به مدیران جدید و یا مدیرانی که پست خود را ترک می کنند، حمایت کرده اند.

یک رای دهنده می گوید:
“برای من پیشنهاد سوسیالیست ها مطلوب است که انتخاب های متفاوتی در مورد پایین ترین و بالاترین میزان حقوق و پاداش را مطرح کرده و ما می توانیم کمترین آن را انتخاب کنیم.”

و یک شهروند دیگر:
“فکر می کنم این یک تهدید است اگر بگوییم مدیران سطح بالا به جایی میروند که بیشتر به آن ها می پردازند. ما به توافق های بین المللی برای توقف این مسئله نیاز داریم.”

برخی لابی گران شرکت های بزرگ اقتصادی از پیشنهاداتی که ممکن است به استعدادها و رقابت ها درسطح جهان آسیب بزند، اظهار نگرانی کرده اند.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.