وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.
خبر فوری

نمایش مجموعه پاییزی ایوسن لوران و استلا مک کارتی در پاریس

نمایش مجموعه پاییزی ایوسن لوران و استلا مک کارتی در پاریس
Euronews logo
اندازه متن Aa Aa

دومین روز از مراسم مد پاریس به لطف ایوسن لوران حال و هوای راک اند رول به خود گرفت. یک منتقد فرانسوی مجموعه پاییزی امسال ایوسن لوران را به غزلی عاشقانه از کرت کوبین، خواننده فقید گروه نیروانا، تشبیه کرده است. لباس ها اکثرا ترکیبی از چرم دارند و آرایش مدل ها به نوعی است که گویی پس از یک شب می گساری، به تازگی از خواب بیدار شده اند.

هدی سلیمان که پس از مرگ ایوسن لوران در سال ۲۰۰۸ جایگزین او شده، همواره سعی کرده است نگرش خلاقانه و جنجال برانگیز ایوسن لوران را حفظ کند. نگرشی که او را برای همیشه از دیگر طراحان لباس متمایز کرده است.

پل مک کارتی، خواننده بنام گروه افسانه ای بیتلز، به همراه بونو برای دیدن آخرین طراحی های دخترش، به پاریس آمد. استلا مک کارتی که اکنون دیگر به عنوان یکی از مطرح ترین طراحان لباس شناخته شده است بار دیگر تبحر خود در خلق لباس هایی متشکل از عناصر ترکیبی مردانه- زنانه به نمایش گذاشت. لباس هایی به ظاهر ساده و راحت که با ظرافتی اغراق آمیز ترکیب شده اند، نکته ای که بی تردید ویژگی اصلی طراحی های مک کارتی است. او مجموعه پاییزی امسال خود را مجموعه لباس هایی برای شاهزاده خانم های شاغل می داند؛ مجموعه ای تحت تاثیر سنت کهن خیاطی در بریتانیا و الهام گرفته از جنبش های فمینیستی ابتدای قرن بیستم.