خبر فوری
محتوای این برنامه در حوزه جغرافیایی شما در دسترس نیست

انتخاب پاپ جدید و هجوم رسانه ها به واتیکان

نظرها
انتخاب پاپ جدید و هجوم رسانه ها به واتیکان
اندازه متن Aa Aa

کاردینالها کدام روحانی مسیحی را به عنوان پاپ جدید برخواهند گزید؟ این سوالی است که واتیکان مجدانه تلاش می کند تا آخرین لحظه انتخاب سربسته بماند. همین راز و سوال دوربین ها و خبرنگاران بسیاری را به واتیکان کشانده است.

ویویان لی از یک کانال تلویزیونی از نیویورک، موضوع انتخاب پاپ جدید را مایه علاقه خبرنگاران و کسانی می داند که به امور معنوی و سیاستهای جهانی علاقمندند. وی اضافه می کند که گزارشگرانی که به محل گزارش اعزام می شوند از اولین کسانی هستند که از کنه وقایع مطلع می شوند.

اما آیا پاپ جدید مردی رسانه ای خواهد بود؟ رونالدو سیلوا، خبرنگار برزیلی، با درنظر داشت این سوال می گوید:“عصر، عصر رسانه های 24 ساعته است و اگر چهره ای بداند چگونه ارتباط برقرار کند و از امکانات ارتباطاتی بهره جوید و به زبان دنیای مدرن سخن بگوید، می تواند باعث تغییر شود و با دیگران فرق داشته باشد.”

استعفای پاپ که در تاریخ 600 سال اخیر کلیسای کاتولیک بی سابقه بوده است با طرح این سوال که رهبر جدید کاتولیکهای جهان چه کسی خواهد بود، رسانه های بسیاری را به واتیکان کشانده است.

فابیان فارژ خبرنگار یورونیوز نیز که در واتیکان به سر می برد می گوید:“حضور رسانه ها در واتیکان پس از درگذشت ژان پل دوم بی سابقه است. شوک ناشی از استعفای پاپ بندیکت شانزدهم و موضوع انتخاب پاپ جدید رسانه های دنیا را به جنب و جوش واداشته است، درست همانند ایام المپیک و جام جهانی که هر کانالی می خواهد بازیها را بطور زنده پوشش دهد.”